Startujemy! W niedziele pierwszy mecz, wyjazd do Dębowca!

Po rocznej przerwie do zmagań w piłce nożnej wracają nasi seniorzy. Zmagania rozpoczną w "B" klasie meczem w Dębowcu z tamtejszym "Strażakiem". Zespół prowadzony przez Waldemara Bulandrę w zeszłym sezonie zgromadził 32 punkty przy 44 strzelonych i 33 straconych bramkach co dało w końcowym rezultacie 5. lokatę. Z drużyny "Strażaka" odeszło 4 zawodników a 6 postanowiło spróbować sił u naszego rywala. W okresie przygotowawczym Dębowiec rozegrał pięć sparingów i jedno spotkanie w ramach Pucharu Polski. Zdołał ponieść pięć porażek i raz zremisować 2:2 z Iskrą Iskrzyczyn.

"Spójnia" w okresie przygotowawczym rozegrała dwa sparingi, pierwszy wygrywając zaś w drugim ponieśli porażkę. Kadra zespoły składa się z zawodników, którzy grali kiedyś w barwach naszego klubu. Warto napisać, iż prawie cała drużyna to ludzie z Górek co w dzisiejszym amatorskim futbolu staje się niestety rzadkością. Cały skład znajduje się w zakładce "Kadra".

Poniżej zaprezentowane są wyniki sparingów Dębowca i Górek oraz ruchy transferowe u naszego rywala.

Sparingi Dębowiec:

0:2 Puńców Puchar Polski, 1:5 Goleszów, 2:7 Pogwizdów, 2:6 Ochaby, 1:6 Hażlach, 2:2 Iskrzyczyn.

Sparingi Górki:

4:3 Grodziec, 3:4 Jaworze II.

Transfery Dębowiec:

Przybyli: Damian Franek (z LKS Drogomyśl, Robert Nowak (LKS Simoradz), Marcin Billig (LKS Zabłocie), Patryk Fatalski (TS Cieszyn), Krystian Świńczyk (LKS Simoradz), Piotr Boboń(LKS Simoradz).

Odeszli: Tomasz Kałuża (do LKS Ochaby), Samuel Kastinger (LKS Hażlach), Marcin Cieślar (LKS Drogomyśl), Krzysztof Słowiński (LKS Drogomyśl).

Wszystkich sympatyków "Spójni" oraz amatorskiego futbolu zapraszam w niedzielę do Dębowca na godzinę 17:00.

zdjęcie: beskidzkapilka