Pracowita zima trenerów, staż trenerski Patryka Pindla.

Okres zimowy to czas dla zawodników na odpoczynek i naładowanie akumulatorów przed nadchodzącym sezonem. Wydawać się może, że to samo czeka tej zimy trenerów w naszym klubie, nic bardziej mylnego. Nasi trenerzy intensywnie spędzają bieżący okres na podnoszeniu swojego warsztatu trenerskiego.

Trener Lucjan Zwardoń 6 grudnia uczestniczył w Katowicach na konferencji PZPN "Akademia Piłkarska Grassroots", gdzie zaczerpnął informacji o nowych metodach w szkoleniu dzieci i młodzieży.

Trener juniorów -Artur Szczotka- 17 grudnia wziął udział w Konferencji organizowanej przez Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach. Na dniach rozpocznie kurs trenera UEFA B.

W listopadzie uprawnienia trenerskie Grassroots C otrzymał zawodnik naszego klubu Maciej Marcjasz, brał udział w konferencji PZPN"Akademia Piłkarska Grassroots" .

Na początku grudnia 2017, trener naszej seniorskiej drużyny Patryk Pindel odbył staż w Akademii Piłkarskiej TS Podbeskidzie. Warto dodać, że był to pierwszy klub, w którym zetknął się z profesjonalną piłką nożną. W dniach 04.12 do 08.12, Patryk miał możliwość podpatrywania trenerów z najwyższymi licencjami w Polsce i Europie (UEFA PRO, UEFA A) . Aktualnie odbywa kurs trenera UEFA B, uczestniczył również w konferencji organizowanej przez ŚlZPN dnia 16 i17 grudnia.

Poniżej krótki opis stażu Patryka:

"Pierwsze dni stażu obserwowałem drużyny młodzieżowe U 18, które aktualnie grają na najwyższym poziomie w Polsce i na Śląsku (Centralna Liga Juniorów oraz Śląska Liga Juniorów). Sam miałem możliwość prowadzenia zajęć z drużyną juniorów, która występuje w ŚLJ. W kolejnych dniach przebywałem na zajęciach dzieci od 12 do 15 roku życia. Poznawałem system szkolenia i strategię klubu, a także zapoznano mnie ze strukturą organizacyjną akademii piłkarskiej. Jestem pod wielkim wrażeniem funkcjonowania klubu i poziomu szkolenia, który tam panuje. Był to mój pierwszy, a zarazem nie ostatni staż trenerski. Przeżyłem niesamowitą przygodę i oczywiście spotkałem się ze starymi przyjaciółmi."

Trenerom życzymy by wiedza i umiejętności, które nabyli, zaprocentowały w treningach zawodników "Spójni" Górki Wielkiej.

Powiązana galeria: